ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΙΤΑΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΕΣ ΘΕΩΡΙΕΣ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ

Πήγαινε κάτω

ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΕΣ ΘΕΩΡΙΕΣ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ Empty ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΕΣ ΘΕΩΡΙΕΣ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ

Δημοσίευση από Admin Πεμ Νοε 30, 2023 8:55 am

ΘΕΜΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ 2022-23

1. Πώς θα περιγράφατε την κατάσταση, με άξονα τη συμπεριφορά των πρωταγωνιστών; 2. Βάσει των θεωριών ανάπτυξης κρίνετε ότι η συμπεριφορά του εν λόγω μαθητή είναι ανεπιθύμητη; 3. Πως θα μπορούσε να υποστηριχτεί η θετικότερη ανάπτυξη του μαθητή;

Κείμενο ανάρτησης

κοριτσια χρειαζομαι επειγοντως συμβουλες εχω εναν γιο στην εφηβεια κλεινει τα 13 και μπαινει στα 14 σε λιγες ημερες αντιμετωπιζουμε προβλημα συμπεριφορας στο σχολειο μολις μπαινει στην ταξη κανει αλλοπροσαλα πραγματα ωστε ναειναι αρεστος και να γελανε οι φιλοι του. Η συμπεριφορα του αρχισε να αλλαζει εδω και 2 χρονια μας εκαναν παροπονα στην αρχη ο δασκαλος της εκτης και κατοπιν οι καθηγητες εχουμε προσπαθησει τα παντα συζητηση,τιμωρια τιποτα και το κερασακι στην τουρτα ηρθε σημερα που εμαθα απο αλλον και οχι απο το ιδιο το παιδι μου οτι του εχει ζητησει καθηγητρια απο την πεμπτη να παει με τον αντρα μου στο σχολειο αλλιως δεν τον ξαναβαζει στο μαθημα της και ενοειτε οτι εμας δεν μας ειπε τιποτα και την ιδια την καθηγητρια την κοροιδεψε λεγοντας της οτι την παρασκευη δεν μπορουσε να πει ο πατερας του γιατι ειχε δουλεια και σημερα απο οτι μαθαινω της ειπε παλι το ιδιο,με τον αντρα μου ειπαμε να μην του πουμε τιποτα σημερα και να του δωσουμε την ευκαιρια να το πει μονος του(εαν το πει) Να σας πω οτι σαν μαθητης ειναι καλος δεν εχουμε προβλημα διαβασματος οπως και οποιος και να τον γνωριζει εκτος σχολειου εχει να μου λεει τα καλυτερα και οντως ειναι πολυ ευγενικο παιδι γιατι ομως τετοια συμπεριφορα στο σχολειο, τι πρεπει να κανουμε;

Αυθεντικό κείμενο από:
https://parents.org.gr/forum/topic/19443-provlima-symperiforas-sto-scholeio/

Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 27/11/2023

https://syllogosfoititonigf.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης